Wednesday, February 23, 2011

Hakkas pihta

Filmitalgud on peal.

Nüüd saab seda rahuliku südamega öelda, sest esimesed tugevamad tagasilöögid on saabunud. Nii ju on, et kuniks kõik kenasti laabub, siis puudub dramaturgia, siis puudub ka elu...
See, kui üks võimalik rahastaja-fond kohe ressursse eraldada ei soovi, see võib olla eelkõige kommunikatsiooni viga ja seda on ettevalmistuse protsessis isegi juhtunud, kuid see, kui ETV ütleb, et neid ei huvita meie protsessi kajastamine - siis see teeb nõdraks küll.

Kujuta ette kodanikualgatusest talgu vormis koolitusena-eksperimenteerimisena ja inimeste koostöövormina filmitegemist Eesti mastaabis - no kurat võtaks, keda see veel peaks huvitama, kui mitte rahvusringhäälingut - sest elanikkonna meediateadvuse tõstmise ülesanne peaks ju olema neil eriti südamelähedane... või siis ikka mitte?

konservatiivsus ja mugavus kõige kiiremini muutuvas kunstivormis - see on küll patt. selle teema võtame siin veel vaikselt üles...

Ettevalmistus meeskonna koostamiseks ja tasa-targu stsenaariumi kirjutamise protsessi asudes oleme liikunud enam-vähem rada pidi, mida võis ka ette kujutada. Muidugi pole stsenaariumi kirjutamine "avatud kaartidega" ehk kõigile avalikult normaalne - aga filmitalgute juures tasubki ära unustada kõik, mis "normaalne" normaalse filmitegemise juures.
Olgu see eksperiment, katsetus, mäng.
Mäng kõige tõsisemal moel, tehes igat osa sest filmivalmimise jadast võimalikult südamega ja hea tulemuse nimel.
Sedagi teooriat tahan edaspidi avada.

Blogimine on suhteliselt eputrilla tegevus, kuid selge on, et kogu Filmitalgute protsessi kroonikaks kulub marjaks ära - eelkõige seepärast, et kui tõesti tuleb tahtmine protsessi kunagi korrata, siis on teatud "õpik" ees. :)

Hakkan siia tegema sissekandeid vastavalt protsesside hargnemisele, kuid ei proovigi olla kronoloogiline. Midagi tuleb kindlasti meeldetuletuseks varasemast, kusagil on päeva ülevaade... eks näe. Igal juhul olgu see eelkõige iseenda distsiplineerimine. Seni olen saanud olla üsna kaootiline oma tegevustes ja see meeldib mulle, aga mida enam on kaasatud teiste inimeste ressursse - aega, tahtmist ja toetust - siis seda soovin ikka vastatustundlikult kasutada.

No comments:

Post a Comment