Thursday, February 24, 2011

kuidas hakkas

"ametlikus algusest" on viis ja pool, peaaegu, et 6 kuud. septembrist saati on järjest olnud teemaks rahastus ja tegijad, tegijad ja rahastus. Struktuur ehitus enda jaoks ja teiste jaoks niipidi ja naapidi. selgitamised. uuesti selgitamised...
Filmitalgute struktuur on kahekordselt keeruline või segane (oleneb, kelle poolt vaadata) : eelkõige peab info katma kogu teema filmitegemise (siia seda kirja panema ei hakka, www.filmitalgud.ee lehel kogu asi tutvustuses kirjas) ning teiseks omakorda kõige selle, mis filmitegemisega seotud, selle peame viima ka rahvale talgutegemiseks, ühistegevuse võimalusega... niinimetatud kodanikuühiskonna tegemised filmitegemise juures
Ütleme, et päris normaalne mõte see pole nii demokraatlikul moel filmi teha...

Alustasin idee jutustamist erinevatele filmitegijatele, sõpradele ja kolleegidele.
Kohati juhuslikult, kohati konkreetse suunitlusega haarata ideesse neid, kes varemgi Kinobussi suvetuuridel filmitöötoas juhendanud ja seega omavad kogemust "lennult ideid filmiks valada"
Inimestega rääkimine on oluline: mõtteid ju keegi ei loe (:-) aga mõttekaaslasi on vaja.
Huvitaval kombel (minu jaoks) on filmitegijad olnud Filmitalgute idee suhtes kõvasti skeptilisemad, kui teiste elualade esindajad. Paralleelsena tekkis mõte, kas proffid lauljad on ka laulupeo suhtes nõndasamuti skeptilised, või on see ainult visuaalsete kunstide harrastajatega nii... :)
Igal juhul on Filmitalgute tegevus saanud eelkõige tuld just nimelt filmivõõrastelt elualadelt ja tegijatelt. Seegi näitaja - filmitegijad teavad protsessi ja oskavad raskusi karta, samas teistel on avarust filmitegemise traditsioone värske pilguga üle vaadata.
ühesõnaga - ütleme nii, et kui filmitegemine käib, oleme kui sõjas: on selline ajahulk, sellised ressursid ja sellised inimesed - ning soov eesmärgi poole rihtida ilma lati alt hüppamata :) Mida karmimad on tingimused seda vähem on õnnestumise võimalusi - filmil, aga koolitused annavad absoluutselt kindlasti tulemuse. Tõstavad meediateadlikust - ja seda meil ju vaja on.
... filmitegijatest pean algusesse ära märkima Rasmus Merivoo, sest tema väljendas oma skeptilisust kõige ausamal-tõhusamal moel ja väga analüüsivalt, mis ilmselgelt aitas Filmitalgute ideed edaspidiseks argumentatsioonideks valmis kohendada, niimoodi tuge juurde korjata. Muidugi veel Peep Pedmanson, Jaak Kilmi, Rene Vilbre, Ülo Pikkov, Ilmar Raag... Evelin Soosaar produtsendina on Filmitalgute algushetkel ülivõimsa taganttõuke andnud.
Need on vaid alguse jutud, sest inimesi tuli ju roburada juurde... :)

No comments:

Post a Comment